Vad döljer sig…

Aug 24
Skrivet av: anki@pernillawahlgren.se 2012-08-24 03:05 RSS

Hej fina ni!

Trevlig fredag på er! Helgen är här… liksom min brudutstyrsel och Peters kostym…  :-D Satan i gatan vad det närmar sig!

Väl dolt...

Jag kan ju inte visa något innan bröllopet, så jag hoppas ni har förstående. Det måste få bli en överraskning för gästerna först. 

Men jag är väldigt nöjd  :-D

Kram!

 

7 kommentarer

Trackback-länk

Ni kommer få en fantastisk dag, njut hela tiden!! Ska bli så spännande att få se någon bild sen :o )

Skrivet av: Helen 2012-08-27 07:29

Så härligt att det snart är dags! Förstår att ni kör nedräkning nu inför er stora dag. Vad roligt att du är nöjd med klänningen, kan gissa att den är fantastiskt vacker. Lycka till och bevara pirret och alla lyckokänslor som ett kärt minne längst in i hjärtat.

Skrivet av: Sari 2012-08-25 10:21

Härligt! Men, det hänger inte på kläder och fest . Ni blir gifta ändå oavsett skor, klänning och kostym. Det viktigaste är liksom inte det yttre utan de löften och den mening som en vigsel enligt kyrkoordningen innebär. Suck, verkar tråkigt kanske när du ser fram emot “livets största fest” – men manar kanske ändå till lite eftertanke, vad är viktigt och viktigast?

Skrivet av: Anna 2012-08-24 21:58

åh, vad spännande och vilken förväntan och pirr ni måste känna nu.
Tänk snart är du fru….

Kram jessica/Kungsbacka

Skrivet av: jessica 2012-08-24 20:29

Spännande :) :)

Skrivet av: Anna 2012-08-24 18:34

Nu är det inte många dagar kvar innan du blir maka! Oj vad jag är nyfiken
på din brudklänning!

Ha en fin helg,själv ska jag och min make fira födelsedagar med barn
och barnbarn!

Kram/Gerd

Skrivet av: Moster Gerd 2012-08-24 16:53

Spännande,vi väntar med spänning:)

Skrivet av: Marie Nilsson 2012-08-24 16:41

Lämna en kommentar

Kommentar