Mina tips för den här veckan!

Sep 13
Skrivet av: Lollo Stapel 2010-09-13 07:10 RSS

 

 

 

Nu när vi på Sturebadet erbjuder er att komma på en fri provträning den här veckan så vill jag passa på att ge er några tips.

 

Innan ni bokar in en dag så titta på gruppträningschemat så ni vet vilken dag som passar om ni vill prova en speciell klass.

Se till att ha tid så ni verkligen kan njuta av den härliga miljön vi har på Sturebadet. Att ni t ex hinner ta det lugnt i aromarummet, har tid att sitta i den nyrenoverade dambastun som här så vacker och rogivande.

 

Jag kan även rekommendera er att boka in en klassisk massage eller passa på att färga ögonfransar och bryn.

 

Passa på och ge dig lite lyxig egen tid eller boka tillsammans med en väninna.

 

Här nedan kan du även hitta några av Sturebadet höst erbjudanden ( kan varmt rekommendera Marine Spirulina Masque & TM Moor Mud Masque som jag själv använder minst en gång veckan)

 

Hoppas vi syns på fredag! 

 

 


 

Bodyscrub 20 min

Skrubben peelar bort torr hud och ger en ny lyster åt huden. Välj mellan örtpeeling med kamomill, ungersk mineralpeeling och turkisk saltpeeling med eucalyptusolja. Behandlingen avslutas med en bodyspray.

Pris: 750 kr (ord. 965 kr)         

Pris medlem: 385 kr (ord. 485 kr)           
 

Erbjudandet gäller t.o.m. 30 November 2010. Kan även köpas som presentkort.

 

 


Inpackning 50 min

Torr hud peelas bort och utifrån dina behov och önskemål, appliceras alger, Moor Mud lera, aromaoljor eller aloe vera på kroppen. När du är inpackad får du en ansiktsrengöring, djuprengörande ansiktsmask samt avslappnande ansiktsmassage.  

Pris: 1 095 kr (ord. 1 395 kr)

Pris medlem: 750 kr (ord. 925 kr)

Erbjudandet gäller t.o.m. 30 November 2010. Kan även köpas som presentkort.

 

 


 

Rabatt på ansiktsmasker och Bodyspray från Kerstin Florian

Nu har du 20 % rabatt på alla Kerstin Florians ansiktsmasker samt på Kerstin Florians Bodyspray.

 

Clarifying. Vita Marine Masque 133ml    

Pris: 423 kr (ord. 529 kr)

 

Marine Spirulina Masque, 133ml                  

Pris: 679 kr (ord. 849 kr)

 

Rejuvenating. Masque, 133 ml                      

Pris: 535 kr (ord. 669 kr)

 

Rehydrating. Algae Gel Masque, 133ml       

Pris: 447 kr (ord. 559 kr)

 

Rehhydrating. Soothing Masque, 133 ml      

Pris: 423 kr (ord. 529 kr)

 

TM Moor Mud Masque, 133 ml                 

Pris: 279 kr (ord. 349 kr)

 

Kräuter Body Spray, 118 ml

Pris: 183 kr (ord. 229 kr)

 

Erbjudandet gäller t.o.m. 30 November 2010. 

 


 

 

 

En kommentar

Trackback-länk

Hej!

Jag läste just ditt inlägg och vill tipsa dig och dina läsare om Unity Lines spa-resor till Polen. Polen har en historisk kurortstradition med en rad spahotell i natursköna omgivningar. Läs mer här:

http://www.unityline.se/erbjudande/kampanjerbjudanden/hotellarrangemang/spapaket

Likea Unity Line på Facebook för att få chansen att vinna en
kryssning till Polen: http://www.facebook.com/pages/Tavla-och-vinn-en-kryssning-med-Unity-Line/140776032632140?ref=ts

Kanske något för dig?

Allt väl


/Jonathan, Unity Line

Skrivet av: Jonathan 2010-09-14 16:05

Lämna en kommentar

Kommentar