Vaknade utan problem i morse kl 6.30 och blev körd med taxi till Sturup där jag sedan flög hem till Bromma!
Flög med det nya flygbolaget BRA som till och med bjöd på en ekologisk frukost ombord! Man tackar!
Tog taxi hem från Bromma och dolde mitt trötta förkylda ansikte för omvärlden….
Stannade till på Lidingö Bröd & Pâtisserie och köpte med mig lite gott hem till kidsen som fortfarande lång och sov när jag kom hem…
Härligt att komma och vårsolen skiner på självaste Påskafton!
Jag är ju inte så mycket för att påskpynta, men liiiite påskfint har jag fått till hemma iallafall..!
De fina gula rosorna jag fick av mitt trogna fan Johan blev ju verkligen pricken över i´t på bordet!
Jag dukade fram frukost och under tiden vaknade ungdomarna i huset till liv…! 😉
Påskharen har även varit här med fina bud till mig!
Måste säga att jag älskar verkligen askarna från www.godis.se ! Jag fick ju helt underbara godis-askar från dom även i julklapp! Dom har verkligen hittat ”sin grej” tycker jag!
Det har öven kommit ett ballongbud från Lindt´s Choklad med två söta Påskharar!
En riktig GLAD PÅSK önskar jag er alla mina fina bloggläsare , med den här bilden på en påskgul Pernilla under MIN Let´s Dance-tid….!
Hej Pernilla.
Var är din ”fläckiga” sjal ifrån? Den ser ut som min favorit sjal från danska Beck Söndergaard. Tyvärr så har jag tappat bort den och vill köpa något liknande igen.
Tack för en bra blogg.
Hej! Var är underläggen ifrån? Jättefina!
Hej Pernilla!
köper ny spis nu i veckan och då är jag ju sugen på att köpa lite ny ungformar såklart! Här ska det bakas och lagas mat!
Hur var det? Kommer din fina Piccadillyserie i butik ( Göteborg) eller går den bara att beställa på nätet?
Skulle vara så kul att se den i verkligheten.
Kram Camilla i Göteborg
GLAD PÅSK i efterskott…..vill se ditt trötta ansikte under mössan
För du har väl ALDRIG sett det minsta trött ut
kram
Anna, vill på inget sätt vara negativ mot Pernilla Wahlgren, jag skojade. Jag gillar Pernilla liksom du
glad påsk.
Tycker du ser väldigt smal ut i klänningen, var du det eller? Glad Påsk! Och grattis Dino igår, haha!
SUSANNE: haha. det stämmer!
ANNA B: Jag uppfattar det mer som ironi – inte något elakt menat ! Kram.
SUSANNE: Det var tider det! 😉
JOHAN: Sååå fint det blev det verkligen! Tack söta du!
MALIN: Glad Påsk till dig med Malin! Hoppas att du mår bättre snart! Och hoppas att nallen får ger dig en stor kram från mig!
Hej Pernilla
GLAD PÅSK önskar jag dig och din familj!
Kram
Glad påsk till världen bästa Pernilla och hoppas att du mår bättre snart och jag tycker att du är fantastisk o gullig omtänksam som bryr om mig vad är msn utan dig? Du är alltid omtänksam mot mig o andra tack för att du är Pernilla som en stjärna åh ja jag minns den där gula klänning från let dance riktigt snygg när det är påsk och glöm aldrig att du är viktigt för mig och min familj hälsar och tycker det är fint av dig skickat blommor nalle choklad till mig kram till dig <3
Vad fint det blev med mina gula rosor på påskbordet
En fortsatt glad påsk önskar jag dig & hoppas du kryat på dig och mår bättre nu !
Hmmm knäckebrödet med en ostskiva på min tallrik ser plötsligt väldigt tråkigt ut..Hade gärna befunnit mig på Lidingö Bröd & Pâtisserie i stället! Glad Påsk på er hela familjen Wahlgren!!
Wow, vilken snygg pingla i den gula dans-blåsan ❤️
Glad Påsk på dig och krya på dig.
En riktigt Glad Påsk önskar jag dig och hela din famil
Hon täckte nog bara när hon fotade eller du kanske skojade :-))
*helskotta vad du ÄR negativ i dina kommentarer!! jag ha läst kommentarer fr dig och lill jag upplever att du INTE är så snäll i dom!!*
Wow och glad påsk!
Hon satt ju i Taxin….
Det är nog inte så bra att täcka ansiktet när man landar på flygplats i dessa tider, men du var fin i kyckling gult. Glad påsk
Lite försenat Glad Påsk till dig.
Glad Påsk!
Kram Jessica
Kommer osökt att tänka på din medverkan i Arga snickaren VIP när jag ser den superstora Lindt-chokladharen

För visst var det en sån som ni hittade i ett skåp? Ha ha
Wow!! Vilken snygging i klänningen! Glad påsk!
GLAD PÅSK till dig o din familj!
GLAD ❤️ PÅSK ❤️
Så fin du är ❤️
Glad Påsk!
Den gula klänningen klär dig!
GLAD PÅSK önskar jag dig också!