I går kväll hade vi Julmingel på MiNilla!
Massa julfint i butiken och vi bjöd på Glögg , pepparkakor och Skumtomtar !
Min mobiltelefon dog dessvärre precis när jag kom till butiken , så jag hann bara fota efteråt, när de flesta hade gått.
Som tur var fick jag låna några bilder av Susanne!
Chaplin och Mia hade gjort världens finaste Julskyltning!
Mina älskade vänner Susanne och Mia!
Mitt trogna fan Malin missar sällan ett butiks-event!
Jag fick som alltid när vi ses skriva i Malins Minnes-bok , som är fylld med bilder från alla våra möten genom åren. (Hon har väl typ 10 stycken) 😉 Samt även signera massa gamla roliga bilder….
Här är ett kort på Malin och en bråkdel av hela hennes Pernilla-samling, inkl mina gamla scenkläder och scenskor! De svarta lackskorna i lådan hade jag i musikalen Annie när jag var 11 år!!
Malin med två pappdockor av mig i naturlig storlek!
Michaela och Carina – vår gulliga butikspersonal, som fick biljetter till Book of Mormon av mig och Mia i Julklapp! Levererades med en personlig videohälsning från Linus och Pär Andersson! Gissa om dom blev glada!
Träffade flera gulliga gamla bekanta under kvällen ; här är Hampus och hans söta syster.
Hjälpte till i kassan också! På MiNilla får man gärna RUNDA UPP några kronor , så skänker vi alla pengar vi samlar in till Barnhemmet i Thailand.
Ett annat troget fan kom också till butiken och ville ha sin gamla Pernilla-skivsamling signerad! Och vi snackar LP, alltså!!
Vilka rariteter va?!
Hela min porslinsserie ”Piccadilly”, finner du HÄR! Hela serien är Ungsfast dessutom! Perfekt julklapp! 😉
Snygga väskor med löstagbara handtag i guld eller silver!
Älskar våra vackra dukar från Chamois som passar perfekt att duka med nu till Jul!
Själv ser jag fram mot en lugn mysig Jul med vackert dukat Julbord, massa god mat, och min äskade familj samlad här! ❤️
I samarbete med världens bästa butik MiNilla! 🎁
Hej Pernilla (hoppas du ser detta eller om någon annan vet)
Dina tallriksunderlägg, bordsunderlägg är riktigt snygga och jag behöver nya. Trodde att de var från Svensk Tenn men icke, sökt på din butik, Drömhuset och även Ellos, Jotex men nopp. De kanske är till åren? Men om du köpt de i nutid så tipsa gärna om varifrån.
tack