Hej vänner!
Har precis sagt hej då till Sofia och Kid som har varit här för att spela in söndagens avsnitt av vår Pod ”Wahlgren & Wistam”.

Den här fina teckningen kommer från en supergullig Podlyssnare som kallar sig för Egofin på Instagram och målar jättesöta akvareller på sin hemsida www.egofin.se
Det här är ett collage av det vi pratade om i senaste avsnittet! Älskar att även en liten ylandes Dino är med på bilden. 
Har ni missat att lyssna på vår Pod så kan ni göra det HÄR! Gillar ni min blogg – så kommer ni ÄLSKA vår Pod! 😉
Det avsnittet vi släpper imorgon kommer att bli väldigt känslosamt och personligt – och innehålla både skratt och tårar…..

Just nu sitter jag och avnjuter den här fräscha lunchtallriken som Bianca har gjort i ordning till oss två. Stekt ägg på Danskt rågbröd med keso, avocado och rädisor. Sååå gott och nyttigt!

Var iväg och handlade och fyllde kylen i morse. Blandning av nyttigt och mindre nyttigt…!


Möttes av den här tjusiga skylten i Lidingö Centrum som tackade oss som var med och firade 20-årsjubileumet häromveckan då jag och Sofia Live-podade!
I går tog jag, Bianca, Theo och hans kompis Victor en runda i Centrum och åt middag på den mysiga Sushin och handlade lite grejer på Lindex där killarna satte sig väl till rätta på golvet och började rita under tiden. 



Världens snällaste hund har vi! Dino är så otroligt lätt att ha med överallt och skäller ingenting. Han är verkligen som Biancas lilla bebis…!

Tänk att man alltid hamnar inne i teknik-butkerna när man går på stan med killar…! 😉

Vi avlutade kvällen med att köpa med oss varma Popcorn från Biografen, och sedan blev det myskväll för kidsen hemma, medan jag åkte in till teatern för att spela Förklädet.

Redo att förvandla mig till Kitty!

Efter föreställningen träffade jag några gulliga Bloggläsare som hade med sig fina presenter till mig!

Maria från Åhus!

Samt de här glada systrarna från Göteborg ; Jessica, Emma och Pernilla!

Fick underbart doftljus och två fina stjärnfat passligt till jul!


Tack själv söta ni!!! 
Nej, nu ska jag ta Dino på en promenad i skogen och sedan klämma in ett möte med min agent innan det är dags för mig att bege mig in mot stan och köra fredagsföreställning på Göta Lejon!
Skriver mer till er från logen. Kram!